www.kralovstviryb.cz                 Rozvoz Ostrava a okolí
  Objednávka 0

Objednávka Cena 0,00 Kč

Vypsat celý košík   Pokladna

Kde to celé začalo?

Úvod / Články / Kde to celé začalo?
Kde to celé začalo?

Vzniku společnosti Království ryb předcházelo jedno velké a nezapomenutelné dobrodružství.

Když jsme se v roce 2010 převážná většina mladých studentů rozhodovala, kam v létě pojedeme na brigádu, naskytla se nám jedna z neodmyslitelně největších pracovních příležitostí v životě – jet pracovat na Aljašku! Jako velicí milovníci přírody a dobrodružství jsme neváhali ani minutu. Na upozornění, že podmínky nebudou zcela komfortní a práce jednoduchá, jsme nedbali a vyrazili vstříc novým výzvám, zkušenostem, prvnímu osamostatnění a splněnému snu.

Již v průběhu cesty jsme pomalu zjišťovali, že tato výprava nebude procházkou růžovým sadem. Cesta trvala poměrně dlouhou dobu. Z Vídně jsme letěli do Amsterdamu, z Amsterdamu do Seattlu, ze Seatllu do Anchorage (hlavního města Aljašky), přičemž u posledního letu do místa určení, Togiaku, jsme v letadle pro 5 lidí nedostali letenku. Pokud lidé používají výraz konec světa a nikdy nenavštívili Togiak, neví, o čem mluví. Malá vesnička, do které nevede ani jediná asfaltová cesta, všude jen samá planina, divá zvěř a věčná zima. To je Togiak. Jen příroda a my.

Hned první den ve vesničce, která je vzdálena 1000 km od nejbližšího většího města a velmi brzkého ranního nástupu na 18-ti hodinové směny do práce jsme pochopili, jakou velkou výzvu před sebou máme. Podíleli jsme se na vzniku nové továrny na zpracování ryb, které patří k nejčastějšímu typu obživy zde na Aljašce. Práce v přístavu byla obtížná, ale i přesto nám dala mnoho. Dennodenně jsme byli v přímém kontaktu s různými druhy čerstvých ryb pár hodin po výlovu. Především se jednalo o lososy, kterých je v těchto krajinách dostatek nejenom jako komodity pro vývoz, ale také jako potrava pro místní zvěř. Střety s medvědy, losy a soby po pár dnech strávených v Togiaku již nebyly žádným překvapením. I přes velké množství, které denně nalovil místní kmen Yupiků, byly ryby vzácnou a drahou surovinou.

Nikdy jsme nebyli velkými příznivci rybích pokrmů připravených z mražených ryb ze supermarketů v České republice. To však trvalo pouze do doby, než jsme poprvé ochutnali místní čerstvě nalovené lososy. Ta neznámá chuť nás oslovila natolik, že jsme zcela změnili pohled na tuto surovinu.

Čtyři měsíce uplynuly jako voda. Aljaška v nás zanechala mnoho nových dojmů, vzpomínek a zážitků.

Po návratu domů nám však jedna věc scházela. A to naše čerstvé ryby. Ryby, za kterými nemusíme jezdit tisíce kilometrů daleko. Přesně v tuto chvíli vznikl nápad! Prodej čerstvých mořských ryb v České republice. S postupem času jsme náš nápad začali realizovat a uskutečňovat naše sny a touhy.

A tak jsme tady s čerstvými rybami i pro Vás. Díky perfektní logistice zajišťujeme prodej čerstvých mořských ryb v Moravskoslezském kraji. Rozšiřujeme české jídelníčky a přinášíme lidem potěšení a perfektní chuť, kterou Vám žádná mražená ryba nenahradí.

Tým Království ryb

Sdílet na sociální služby:    

  Království ryb

Zabýváme se dovozem kvalitních čerstvých ryb a plodů moře v co nejkratší době od vylovení z moře. Království ryb také na rozdíl od obchodních řetězců nevlastní žádné sklady a ryby neskladuje. Až na základě vaší závazné objednávky objednáváme ryby od dodavatelů, kteří je následně uloví, zpracují a vyexpedují. V den, na který je naplánován rozvoz, přebíráme ryby od dodavatele a předáváme Vám na odběrných místech. Více o nás »


  Kontakt

    +420 605 459 402

   
    www.kralovstviryb.cz
      facebook.com/kralovstviryb.cz
      Mapa rozvozu